کلاس بحث و نقد با سرپرستی سرکار خانم مشیری شروع و در ادامه سرکار خانم زیاری ادامه کلاس را بر عهده گرفتند.

کتاب همه چیز با خدا ممکن است (مولف: م. حورایی)

جهت از بین بردن بی تفاوتی و جایگزینی مسئولیت پذیری به جای مسئولیت گریزی، می بایست زمینه و محتوا تغییر کند تا باور ها تغییر یابد. بنا به گفته کتاب اساس صحبت قانونمندی طبیعت، قوانینی است که بر زندگی ما جاری‌ است.باید با قوانین طبیعت هماهنگ بود.

قانون اول: قانون خالی شدن (خلاء)

وقتی دل و ذهن از کینه خالی شود موهبت را جذب می کند. با بخشیدن، نگاه داشتن زبان، خالی از گناه، خالی شکم و رهایی می توان خالی شویم.

قانون دوم: قانون جریان و حرکت

هر ذره‌ای در این هستی یک جریانی دارد. یک هدفی دارد. ما ذره ایستا نداریم. این جریان و حرکت طبیعت برای ما پیام دارد. پیامش این است که ما هم جریان داشته باشیم.

بدن ما سه جریان  مهم دارد: جریان خون، جریان تنفس و جریان لنف  ، ایستایی  در هر کدام از این سه جریان مرگ را باعث می‌شود.

قانون سوم: قانون نظم

همه هستی ما منظم است. حتی در بی‌نظمی‌هایی که می‌بینیم، نظم نهفته‌ای وجود دارد. این جریان منظم هستی حتما برای ما پیامی دارد.

نظم هستی به ما می‌گوید که ما هم به عنوان عنصری از هستی باید نظم داشته باشیم تا با جریان هستی هماهنگ شویم.

قانون چهارم: قانون بارش

صدقه ریشه در صدق دارد: راستی و درستی

صدقه از سه دیدگاه بیان می شود: عده ای صدقه را از سر معامله می دهند، عده ای از سر ترس و در آخر عده ای از سر عشق که برترین نوع صدقه می باشد.

قانون پنجم: قانون پاکی

پاکی، اساس جذب همه موهبت‌هاست. موهبت‌ها همیشه جذب پاکی می‌شوند و به نسبت پاکی که در خود ایجاد می‌کنید، لایق جذب موهبت‌ها می‌شوید.

قانون ششم: قانون سحرخیزی

از سحرخیزی طبیعت یاد بگیریم. به طبیعت نگاه کنید و بر اساس آنچه از طبیعت الهام می‌گیرید و بر اساس آنچه شهودتان می‌گوید زندگی کنید. پس اوج انرژی‌های هستی در لحظات پیش از طلوع است. اذان صبح تا طلوع آفتاب بهترین و مناسب‌ترین زمان از دیدگاه انرژی هستی و کیهانی است و انرژی جذاب هستی آماده جذب و خلق و ایجاد خواسته ها و نیات پاکی درونی شماست.

قانون هفتم: قانون جمع ( با هم بودن )

همیشه انرژی یک شخص از انرژی یک گروه کمتر است. وقتی شما در یک جمع هستید، انرژی شما بیشتر می باشد. از آنجایی که انرژی یک جمع بیشتر است، جمع بودن باعث جذب موثرتر هدف می‌شود. جمع را دوست داشته باشید حتی اگر با آن جمع همراه نیستید یا حرفی برای گفتن ندارید، همین که در آن جمع هستید، انرژی شما زیاد می‌شود.

ممکن است یکی از دلایل افزایش عمر بواسطه «صله رحم» همین باشد. وقتی شما به دیدار یا عیادت اطرافیان می‌روید و در فضای آنها قرار می‌گیرید انرژی شما بسیار بیشتر می‌شود و سلامتی شما افزایش یافته و باعث طول عمر شما می‌شود.

قانون هشتم: قانون هماهنگی

به طبیعت نگاه کنید. ببینید که به تمامی هماهنگ است. اگر هماهنگی در طبیعت نبود، هیچ سیستمی ارزش خودش را نداشت و سیستم‌های منظم اگر هماهنگی نداشته باشند این یک نوع بی‌نظمی و اختلال است.

قانون نهم: قانون تنوع

طبیعت و هستی ما، طبیعت و هستی‌متنوعی است. این تنوع هستی برای ما پیام دارد. اولا تنوع را باید در نظر داشته باشیم. در اسلام سفر خیلی توصیه شده است. وقتی مسافرت می‌کنیم، برای ما تنوع فکری‌به همراه می‌آورد. ذهنمان را باز می‌کند. یکنواختی، کسالت روحی می‌آورد. به رنگ‌ها، به تنوع رنگها دقت کنید. سه رنگ در طبیعت بسیار زیاد است و این حتما پیامی برای ما دارد. روشنی خورشید و سفیدی آفتاب حتما حامل پیامی برای ما می‌باشد. آبی آسمان و دریا حتما برای ما پیام دارد. سبزی طبیعت هم همینطور. ما در طبیعت رنگ مشکی نداریم.

قانون دهم: قانون کارما

قانون کارما، قانون علت و معلول، قانون تابش و بازتابش و قانون عمل و عکس‌العمل نامیده می‌شود.

گفته می‌شود که هرچه می‌کنیم، با هر نیتی که داریم، هر عمل از ما، تابشی است به بیرون که بازتابشی به درون دارد. اگرعملی که انجام می‌دهید مثبت باشد، تابش مثبت است و بازتابش مثبت خواهد داشت و اگر عمل شما منفی باشد، تابش منفی است و بازتابش منفی‌خواهد بود.

قانون یازدهم: قانون عشق

عشق اساس همه جذابیـت‌هاست. همه موهبت‌ها از عشق است. بنیان هستی بر اساس عشق الهی است. خلقت انسان و همه موجودات حاصل عشق است. اگر بخواهید چیزی را جذب کنید، باید به آن عشق بورزید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *